O bohaterach Przygód Baltazara Gąbki

Przygody Baltazara Gąbki

Słynny uczony, badacz latających żab, profesor Baltazar Gąbka zaginął podczas swojej wyprawy! Ostatni raz kontaktował się z Księciem Krakiem będąc w Krainie Deszczowców, później słuch o nim zaginął. Na jego ratunek zostaje wysłana specjalna ekspedycja, w której skład wchodzi Smok Wawelski oraz Kucharz Bartłomiej Bartolini herbu Zielona Pietruszka. W ślad za nimi wyrusza tajemniczy szpieg z Krainy Deszczowców…

 

Kim są jednak nasi bohaterowie?

Smok Wawelski

Smok Wawelski to znany podróżnik. Czuje się już starszą osobą, jednak jako nieśmiertelne stworzenie jest niesamowicie silny! Książę Krak wybiera go na przewodnika wyprawy, mimo że Smok nie przepada za klimatem Krainy Deszczowców i ma ogromną skłonność do kataru. Smok wawelski uwielbia jeść o stałych porach dnia i zdrowo się odżywiać, dlatego w dniu wyprawy poznaje swojego towarzysza podróży, wybranego przez Księcia – kucharza Bartłomieja Bartoliniego.

 

 

Bartłomiej BartolliniKsiążęcy Kucharz Bartłomiej Bartolini herbu Zielona Pietruszka będzie odpowiedzialny za wyżywienie podczas podróży. Jest bardzo odważny i nie stroni od pomocy w walce z wrogiem podczas wyprawy. To zabawny Włoch z wąsikiem, który potrafi ugotować zdrowy posiłek w każdej sytuacji. Jego ulubionym powiedzonkiem jest ,,Mamma mia!”, co znaczy ,,O mamusiu!”.

 

A tajemniczy szpieg?

Don Pedro

Trzecią osobą, która najczęściej pojawia się na ekranie jest Don Pedro – tajemniczy szpieg z Krainy Deszczowców. Śledzi naszych głównych bohaterów od rozpoczęcia wyprawy, choć przez długi czas nie ujawnia swoich zamiarów. Jest bardzo przebiegły i umie schować się tak, że ani Smok, ani kucharz Bartolini, ani nawet Książę Krak nie zauważają go, mimo że stoi tuż pod ich nosem. Gdy tylko coś nie idzie po jego myśli, woła ,,Aj, karramba!”.

 

 

A kogo właściwie szukają? Kim jest Profesor?

Profesor Baltazar Gąbka

Profesor Baltazar Gąbka to wielki podróżnik, uczony, uczony Jest nadwornym medykiem Księcia Kraka. Wybrał się w podróż, by badać latające żaby. Niestety, mędrzec został porwany w nieprzyjemniej Krainie Deszczowców i słuch o nim zaginął… Na szczęście Książę Krak dba o swoich poddanych i wysyła misję ratunkową!

 

Książę Krak

Książę Krak

Jest to dobry władca mieszkający w zamku w Krakowie. Martwi się o Profesora, dlatego zleca Smokowi poszukiwania Baltazara Gąbki.

W bajce tej jest całe mnóstwo bohaterów! A przygód? Co nie miara! Jednak, by nie psuć zabawy, nie będziemy zdradzać wielu szczegółów. To wspaniała opowieść, Smok Wawelski i Kucharz Bartłomiej podróżują po wielu wspaniałych i przedziwnych krainach. Spotykają króla Hipopotama, Króla Słoneczko i wielu, wielu innych! Zobaczcie sami tę porywającą opowieść!

Dodaj komentarz